Zlata Calabová

Výtvarnice a malířka Zlata Calabová se narodila 2. 11. 1952 ve Zlíně. V letech 1968 až 1972 studovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti u profesorů Jašky, Nikla a Dudeška. Od roku 1975 žije ve Valašském Meziříčí, kde se začala věnovat práci s dětmi a mládeží. Navrhovala hračky a později se soustředila na vlastní malířskou a výtvarnou tvorbu. Nejvíce při své práci využívá dřevo, sklo a kov. K okruhu jejích uměleckých zájmů patří například obrazy, koláže, malované objekty a šperky.
Doménou tvorby Zlatky Calabové je hra s barvou. V rozmanitých námětech se otevírá svět plný fantazie a romantiky. Setkání s tímto světem vyvolává příjemný pocit, něhu a barevnou zářivost. Jedním z nejčastějších motivů jsou hlavy žen, které připomínají spojení krásy a tajemství.
Samostatně vystavuje od roku 1992, uskutečnila 11 samostatných výstav. Od roku 1973 se zúčastňuje kolektivních výstav doma i v zahraničí (Holandsko, Itálie, Německo, Rakousko). Svými pracemi je zastoupena v soukromých sbírkách v ČR, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Švédsku, USA a dalších zemích.

Zdroj: www.mvk.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Pohádkové snění
Sen o zlatém štěstí
Královna všech kašparů
Vesmírná odysea
Poklady vesmíru
Paní času
Životadárné planety
Mladící jablíčko
Vitalis, energetická klapka
I v zimě je čas lásky
Tajemné místo pokladů