Vlasta Švejdová

Narodila se 22. 7. 1946 v Brně. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu /1960-1964/ obor drobný umělecký průmysl-loutkářství a hračky u prof. Karla Langra.
Na počátku své umělecké dráhy se věnovala novinové ilustraci a především psaní krátkých příběhů a pohádek, které ilustrovala. Stala kmenovou autorkou časopisu DIKOBRAZ.V osmdesátých letech spolupracovala s Filmovým studiem Barandov a vytvořila 7 kreslených filmů. Film Matka? získal první cenu na filmovém festivalu Červeného kříže a Červeného půlměsíce ve Varně roku 1983. Pro Zlínské filmové studio vytvořila film „O křečkovi.“ V devadesátých letech pracovala pro televizi v Brně, kde se stala výtvarnicí pro pohádku O bojácném Floriánkovi. Napsala a nakreslila dvě knížky pro děti: „Kaštánek“ a „Na hradě už nestraší.“ Ilustrovala na 100 knížek převážně pro děti. Ilustrovala mnoho učebnic. Také ilustrovala CD pro gramofonové závody, celkem 35 titulů.
V současné době se věnuje převážně olejomalbě a perokresbě. Tato tvorba je určená spíše dospělým. Ale pro děti stále připravuje nějakou hezkou knihu. Je nositelkou ceny Pohádkový zvoneček.

Zdroj: www.vinicni-altan.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Zimní den
Kamarádi z Borové
Jolanka už tančí
Služebně nejmladší anděl Zlínských vrchů
Tom Sawyer (Vzpomínka na Marka Twaina)
Léto
Sněhulák
Dětství Marka Pola
Metoděj a Cyril - Bratři ze Soluně
Tři králové
Jarní den
Dáreček
Návrat z Egypta
Ahoj brácho!
Z cyklu "Moravské maměnky"
Na rybách
Obleva
Návrat vlaštovky