Viola Benešová

Viola Benešová, narozená 31. 5. 1959, je výtvarnice a grafička, kterou můžete potkat na kterémkoliv místě v České republice, kde na akcích prezentuje svoji práci. Vyrábí totiž LEDACOS VLASTNÍMA RUKAMA. Vystudovala Střední průmyslovou školu kožařskou ve Zlíně a poté Vyšší odbornou školu a Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze, obor design spotřebních výrobků. Jako modelářka a návrhářka obuvi má za sebou několik medailí na veletrzích spotřebního zboží. Vystavovala obrazy a šperky aj. v městech po celé republice. Zúčastnila se také společných výstav a salonů mimo jiné v pražské galerii Dox. Svoje výrobky a obrazy má po celém světě, v Japonsku, USA, Velké Británii, v Německu, Lucembursku aj.
Pořádá také výtvarné a kreativní nebo zážitkové kurzy pro dospělé i děti. Věnuje se facepaintingu a interaktivnímu loutkovému divadlu. Ve volném čase pracuje na zahradě, cestuje, řídí automobil a nebo malý motocykl. Je členkou komorního sboru En Arche.
V poslední době se zabývá psaním blogu s návody na téma scrapbooking a cartmaking a pracuje jako tester nových výtvarných materiálů. Připravuje také postupy na výrobu květinových ozdob aj.

Zdroj: www.violaart.com
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Jeee!