Václav Švejcar

Václav Švejcar (narozen 12. července 1962 v Písku - zemřel 25. prosince 2008 v Písku) byl českým výtvarníkem a autorem meditativních obrazů. V oblasti meditativního výtvarného umění byl jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších výtvarníků v České republice.
Václav Švejcar se v roce 1980 vyučil jako námořní inženýr, v roce 1983 absolvoval studium na strojírenské střední škole ve Strakonicích a ukončil studium na Strojírenské fakultě Vysoké školy technické v Praze v roce 1990. Pracoval jako kapitán, v roce 1991 prodělal akutní apendicitidu na pobřeží Libérie v Africe a získal zkušenost s blízkou smrtí. Tato zkušenost hluboce změnila jeho vnímání života a přístupu k němu. Aby vyjádřil své vize, začal vytvářet meditativní obrazy. Ve stejném roce opustil svou původní profesi a začal malovat na plný úvazek, aby poskytl divákům sílu, která přináší klid a harmonii, a aby je inspirovala co nejvíce v jejich vlastním duchovním hledání.
Od roku 1991 Václav Švejcar uskutečnil řadu výstav po celé České republice, v roce 1991 také v New Yorku, a zúčastnil se několika společných výstav. Mimo České republiky také v Německu (1990), Rakousku (1996, 1997 a 2004) a na Floridě ve Spojených státech (2006). Jeho obrazy jsou také k lze nalézt v několika časopisech a knihách a na nosičích s duchovní hudbou.

Zdroj: https://sv.wikipedia.org
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Světlo za branou