Petr Polášek

Narodil se 28. dubna 1983 v Praze. V dětství vítězil v různých celostátních výtvarných soutěžích. Po ukončení středoškolského vzdělání se začal soustředit výhradně na výtvarné umění. Mezi jeho prvotiny patří převážně portrétní malba a kresba.
Jeho velký vzor byl otec, jenž byl výborný malíř, který silně ovlivnil jeho další umělecký vývoj. V roce 2007 spolupracoval s Gottlandem, pro který namaloval obraz „Karel Gott s paletou a štětci“. Dílo se stalo hlavním poutačem a logem Gottland Tour, které bylo vystaveno v Bohemia National Hall v New Yorku.
Jeho tvorba je velice všestranná. Počínaje portréty (nejen slavných osobností), malbou zvířat, krajin a v neposlední řadě také 3D malbou, jež zdobí bezpočet interiérů například v obchodní pasáži Kotva v Praze nebo billboard pro mezinárodní firmu Grand Vital. Tyto i další jeho díla můžeme vidět v Čechách i v zahraničí například v kapli Santo Rosario na ostrově Elba. Maloval také nástěnné malby v Bašce Vodě v Chorvatsku. Dále jsou jeho díla součástí soukromých sbírek v Las Vegas, Turecku, na Floridě a také v Itálii.
V roce 2014 byla po něm pojmenována dětská výtvarná soutěž v Suchdole nad Odrou. Po úspěšných výstavách v Čechách, Německu, Itálii, Rakousku a Slovensku se přestěhoval do Brna, kde nyní působí a maluje. Momentálně se zaměřuje převážně na malbu andělů.

Zdroj: www.petrpolasekart.cz
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Plechovka v ráji
Cesta za štěstím