Pavel Koutský

Pavel Koutský (* 6. prosince 1957 Praha) je český filmař, autor animovaných filmů.
Po ukončení gymnázia studoval v letech 1977 - 1983 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze obor filmová a televizní grafika u prof. Miloslava Jágra. Školu zakončil kresleným filmem „Navštivte Prahu“.
Koutský se věnuje převážně kreslenému animovanému filmu. Je čelním představitelem takzvané ‘‘totální animace‘‘, která se vyznačuje tím, že každý jednotlivý filmový záběr je nakreslen zvlášť. Výsledkem je pak velmi dynamický a expresivní styl animovaného filmu. Je autorem dlouhé řady autorských filmů, televizních blackoutů, znělek a reklam. Pavel Koutský byl mimo jiné také dvorním výtvarníkem prvních pěti ročníků mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest. Mezi jeho nejslavnější filmy patří ‘‘Curriculum vitae‘‘, za které dostal v roce 1987 Zlatého medvěda na berlínském festivalu Berlinale nebo film z roku 1999 ‘‘Media‘‘, za který dostal stříbrného medvěda a cenu FIPRESCI na festivalu ve francouzském Annecy.
V současné době pracuje na svém prvním celovečerním snímku s názvem ‘‘Husiti‘‘. Od roku 1993 učí animaci na pražské na Katedře animované tvorby pražské FAMU. Je ženatý, má jedno dítě.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Režisér
Paleta
Sponzorská klapka