Pavel Brázda

Pavel Brázda se narodil 21. 5. 1979 v Praze do výtvarnické rodiny.
Odmalička hodně kreslí, čte a píše. Po lidušce a základní jazykové škole nastupuje ke studiu na soukromé střední umělecké škole. Už v sedmnácti letech ilustruje pár knih a učebnic, spolupracuje s reklamní agenturou, pořádá autorskou výstavu.
Po maturitě následuje osobnostní propad a během dvou let vystřídá přes deset zaměstnání – od skladníka, nočního hlídače, recepčního, barmana, kurýra, až po práci na stavbě. Takřka nekreslí, neví, co dělat. Začíná psát.
Úspěšně skládá přijímací zkoušky na dvouleté nástavbové studium na Vyšší odbornou školu grafickou v Hellichově ulici, obor knižní grafika. Začíná pravidelně ilustrovat ekonomický týdeník Euro, práce přibývá a ze školy je odejit pár týdnů před absolutoriem. Podává si přihlášku na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor výtvarná výchova, kde vydrží jen dva semestry; v téže době dostává nabídku pracovat jako textař pro reklamní agenturu. Objevuje svět reklamy a v následujících dvaceti letech se naplno věnuje komerčnímu psaní.
Je autorem reklamních spotů, píše scénáře, vymýšlí reklamní kampaně, pracuje pro nejlepší a největší světové reklamní agentury, vyhrává řadu lokálních i mezinárodních ocenění za kreativitu, cestuje, řídí kreativní týmy. Oslovuje ho televize Nova a posléze Prima, kde zastává pozici seniorního idea makera. Buduje koncepci nových televizních kanálů, jako copywriter řeší selfpromotion a kampaně jednotlivých formátů. I nadále ale spolupracuje s řadou reklamních agentur, občas píše články do lifestylových magazínů, denodenně řeší vizuální i myšlenkovou podobu marketingových projektů.
Volné výtvarné tvorbě se věnuje zřídkakdy, práce na filmových klapkách pro Zlínský filmový festival je však pro něj příjemným pravidlem.
Je ženatý, má dceru, pracuje v Praze a bydlí kousek za ní.
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Hlava
Sabáka
Boding
Bylo nás pět
Sklapni!
E ?!
Tobias
Sedminožka
Pianista
Áňa
In my head
Oči navrch hlavy
Co na srdci, to na jazyku
Jen pro Tvé oči