Ondřej Žampach

Atelier Žampach nese jméno po svém zakladateli, malíři, sochaři a sklářskému designérovi Stanislavu Žampachovi. Ten ve sklářské tvorbě spojuje své kamenosochařské i malířské umění. Techniku pískování, kterou si zdokonalil v Japonsku, pozvedl na špičkovou výtvarnou disciplínu a svůj osobitý rukopis přenesl na každé své dílo.

„Všechny produkty mají svůj příběh …“. Ten začíná myšlenkou v umělcově hlavě, pokračuje kresbou a tvorbou šablony pro reliéfní pískování a zkušenou rukou je pak přenesen na sklo, jemuž dodá jedinečnou a nenapodobitelnou tvář.
„Inspirace je všude, jen ji člověk musí vnímat …..“ Přenášet živou přírodu do zdánlivě neživého skla je pro nás velkou výzvou. Téměř na každém výrobku najdete stylizaci přírody, k níž máme hlubokou úctu a obdiv.

Rodinný atelier tvoří jedinečné umělecké sklo s nadčasovým designem již od roku 1990. Zpočátku byl zaměřen na design pro sklárny a obchodní společnosti z celého světa, např. Meiwa Trading Tokyo, Kurata Craft Glass Tsukiyono-Japonsko, May Company-USA. Od roku 1997 se však atelier zaměřil více na vlastní vývoj, produkci a prodej reliéfně pískovaného skla.

V roce 2018 převzal atelier Ondřej Žampach, který pokračuje v tradici svého otce. Prioritou je dodávat na trh novinky, ale taky zachovávat i starší sortiment. Každodenní výzvou je hledání cest k využití moderních technologií pro zdokonalování kvality výrobního procesu a v neposlední řadě také designu a výroby vlastních obalů.

Pro své záměry objednává atelier sklo dle vlastních návrhů v mnoha českých i zahraničních sklárnách, popř. vybírá zajímavé a neohleděné tvary, které tyto sklárny nabízejí. Výrobky atelieru Žampach jsou k dostání nejen v českých galeriích a specializovaných obchodech, ale i v zahraničí.

https://www.zampach.com
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Puberta
Vrabčáci
První ze série květin
Druhá ze série květin
Třetí ze série květin
Čtvrtá ze série květin
Pátá ze série květin
Poslední ze série květin
Žena 6x jinak "Eva"
Žena 6x jinak "Křídla motýlí"
Žena 6x jinak "Síla a krása"
Žena 6x jinak "Ve vlnách"
Žena 6 x jinak "3 sestry"
Žena 6x jinak „Bobule“
Podmořský svět