Milan Drobný

Narodil se v Praze jako syn učitelky a důstojníka letectva. Jelikož otec působil též na Západní frontě, neměl to Milan ve škole vůbec lehké. Po skončení devítileté povinné školní docházky udělal zkoušky na státní konzervatoř, obor hudební komedie u Oldřicha Nového, později přestoupil na operu a skladbu.
1963-69 divadlo Semafor. Od roku 69 vlastní soubor, který má, s různými obměnami, doposud. Zpívá po celé Evropě, na festivalech, i ve vlastní show, ve společném programu s Karlem Gottem. Točí u německého Polydoru a vystupuje také v USA, Kanadě, Kostarice, Vietnamu, Laosu, Brazílii, na Kubě. Získal 3 prvenství na mezinárodních festivalech, 4krát druhé a 2krát třetí místo.
Vlastní platinovou desku za 2 miliony prodaných nosičů u firmy Supraphon.
V roce 1991 absolvoval 4 letou hotelovou školu s manažerským a provozním odvětvím. Rok na to získává v konkurzu sklepní prostory na Praze 1, které přetvoří v restaurant "U svatého Huberta", který díky preciznosti a manažerským schopnostem vytáhne během 2 let mezi 10 prestižních restaurantů, které doporučuje svým klientům American Express. Po 6letech přechází dům, kde byla restaurace, v restituci majiteli novému, který tam zřizuje galerii. V témže roce zakládá uměleckou agenturu Drobný, která produkuje různé umělecké pořady, ale i akce tzv. na klíč.
M. D. je rovněž autorem 10 knih, mnoha scénářů, též organizátorem výstav a tvůrcem a producentem.
K 60. narozeninám vstupuje do síně slávy gram. firmy Supraphon. Velkou akcí byla rovněž výstava fotoobrazů Z Milanova cestovního foťáku v pražském Klementinu pod patronací předsedy vlády a ministra kultury. Výtěžek z této prodejní výstavy šel na zkulturnění prostředí na ORL v nemocnici Na Bulovce. V tomto roce je též zpěvákovo výročí 45 let na jevišti.
V roce 2014 vydává nové autorské CD s názvem A život běží dál, které je mottem jeho koncertů k jeho 70. narozeninám. Od gram. firmy Multisonic přebírá Zlatou notu za celoživotní dílo.
Rovněž v prosinci 2014 je slavnostně přijat do Obce spisovatelů.
V únoru 2015 má významný koncert rovněž ve Vídni, v menším provedení než jaký byl v Praze, ale rovněž velmi srdečný. Od předsedy Spolku Vídeňských Čechů Jaromíra Novotného přebírá symbolického Oskara jako vyjádření úcty za vytvořená kulturní díla.
Skoro celý rok 2016 se zabývá náplní k vytvoření nového CD s názvem Milan Drobný-V opeře.
Toto pozoruhodné dílo bylo oceněno od Intergramu a Artesu, kdy M. D. dostává cenu Mistr zábavního umění za rok 2017, jako Počin roku.
V roce 2018 vydal kompilaci dvou CD s názvem Písně mé oblíbené, jako průřez zpěvákovy 50ti leté pěvecké činnosti.
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Kamera na cestě
Kočky a buchty
Flamengo