Karel Dokoupil

Architekt a malíř Karel Dokoupil se narodil v roce 1943 v Blansku.
Vystudoval Stavební fakultu VUT v Brně – obor architektura. Od roku 2008 se začíná soustředit na volnou výtvarnou tvorbu. Z obrazů „Blue Sky“ jsou patrné stylizované abstrahované krajiny s dominantou modré oblohy a moře spolu s torzy architektonických objektů. Náměty inspirované konkrétními krajinami z cest (např. Řecko, Toskánsko) vystupují do popředí v obrazech „Otevřený prostor.“
Od roku 2012 se zaměřuje na experimentování s optickým klamem a optickou iluzí. Jeho projekt s označením „3D obrazy“ si žádá aktivní zapojení diváka; když se pozorovatel dá do pohybu podél obrazu, vytváří se zároveň vizuální zážitek a iluze pohybu. Jeho díla jsou zastoupena a nabídnuta k prodeji v předních prodejních galeriích v Česku.
Má za sebou desítky autorských výstav, mimo jiné ve Zlíně, Olomouci, Brně, v Karlovicích /u Vrbna pod Pradědem/, ve Ždánicích, na zámku v Rájci nad Svitavou a tak dále.
Pro Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně od roku 2014 vytváří umělecky ztvárněné filmové klapky, které se draží a tímto způsobem podporuje mladé filmaře.
V současnosti žije a pracuje ve Zlíně.
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
3D klapka poprvé
3D klapka podruhé
Přesuny do jiné reality
3D klamná krajina
Krajina 3D
Sam, Sára, Bibi, Dana a Jarda na festivalu
Město 3D
Památník T. Bati
Malá galerie 3D
Mezi snem a realitou
Brána do hor - 3D