Karel Blažek

Karel Blažek (* 26. července 1948 Přerov) je český redaktor, spisovatel a nakladatel.
Na Střední zemědělskotechnické škole v Kroměříži v letech 1963 až 1967 vystudoval veterinářství. Po dvouleté pauze absolvoval v letech 1969–1974 vysokoškolská studia na Filozofické fakultě Univerzity Jana E. Purkyně v Brně, diplomovou práci psal o české science fiction.
V letech 1974 až 1991 (17 let) byl PhDr. Karel Blažek redaktorem nakladatelství Blok v Brně. Od roku 1990 byl šéfredaktorem časopisu Listy pro literaturu. V roce 1991 se v oboru nakladatelská činnost stal podnikatelem a založil firmu Černá planeta. Byl častým účastníkem Parconů, spolupracoval s Československým fandomem.
Zpočátku psal básně, pak do různých časopisů uveřejňoval své SF povídky a v roce 1979 napsal svůj první román. Později sestavil dvě antologie SF povídek různých českých autorů a v roce 1988 připravil pro čs. televizi pořad o fantastice. Pomáhal přeložit román Duna od Franka Herberta a řadu dalších děl z angličtiny, francouzštiny, němčiny, polštiny a slovenštiny. Je autorem několika fotografických publikací z Moravy.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Jde se do Zlína
Labutě umírají v noci