Josef Balek

Josef Balek je malíř - autodidakt. Počátek tvorby a malování znamená návštěva výstavy fantasy obrazů českého malíře Reona Argondiana v r. 1993, kdy ho toto natolik oslovilo, že začal sám malovat a od počátku byl také velmi ovlivněn jeho tvorbou. Dalšími českými malíři, kteří ho tvorbou inspirovali, je Zdeněk Kopáč a Zdeněk Hajný. Oba malíři se stali později jeho přáteli. V následující době si po návštěvách několika galerií velmi oblíbil tvorbu mistrů starého Holandska a práci umělců, jakými byli Rembrandt, Cuyp, Rubens, Neer, Eyck a další. To jsou dva základní směry malby, kterým zůstal věrný dodnes. V posledních letech začal experimentovat s tvorbou špachtlí a plastických tmelů. Od roku 2016 začal tvořit i technikou akvarel.
V roce 2005 založil a dodnes vede uměleckou skupinu "Volné sdružení umělců jižních Čech", kde je zhruba 40 umělců z Čech, Německa, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Pod hlavičkou sdružení zorganizoval velkou řádku mezinárodních výstav, kdy nejrozsáhlejší výstavou byla půlroční, putovní, „European Art Tour 2008“, výstava která postupně prošla Olomoucí, Schönsee (D), Linz-Traun (A), Salzburg-Seekirchen (A), Bratislavou (SK) a jihočeským Lišovem. Dalšími významnějšími akcemi bylo pořádání „Euro-Czech Free Art“, Humpolec - 2007 a mezinárodní výstava „Fantasie bez hranic“, Lišov - 2010. Neustále spolupracuje a je v kontaktu s mnohými zahraničními umělci. V roce 2017 založil "Volné sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska". Od roku 2013 je hlavním spolupořadatelem a organizátorem největšího českého "Mezinárodního veletrhu umění - ArtFest, České Budějovice".
Účastnil se již více než 160 výstav v Čechách, na Slovensku, Rakousku, Německu, Holandsku, Albánii, Itálii, Francii, Emirátech, Pakistánu, z nichž jako nejvýznamnější pokládá účast a reprezentování Česka na výstavě „1. European Masters of Modern Art“ v roce 2007 v rakouském městě Burgau, reprezentování Česka na uměleckém Salonu ve francouzském Zillisheimu v r. 2011, 2012, kde jsme byli jako jediní Češi. V roce 2012 mu bylo uděleno ve Francii 2. místo za techniku oleje na "Grand Prix International des Créateurs du Síécle La Ravoire".

Zdroj: www.pepino-balek.cz
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Když přicházejí můzy