Jiří Šourek

Jiří Šourek se narodil 23. 12. 1951 v Broumově. V letech 1967 – 1971 vystudoval v Praze Střední průmyslovou školu grafickou, obor užité fotografie. Po maturitě začíná pracovat jako fotograf v Krajském kulturním středisku v Hradci Králové. V roce 1973 nastupuje do ČTK jako fotoreportér, později pracuje jako obrazový redaktor v nakladatelství Pressfoto.
Od roku 1986 se fotografii věnuje ve svobodném povolání. Předmětem jeho zájmu se stává architektura a krajina. V roce 1990 zakládá vlastní nakladatelství Artfoto. Doménou nakladatelství se stávají obrazové publikace věnované Praze a české krajině (Fotografický průvodce Prahou, Deset pražských superlativů, Orlické hory, Fotografické variace, Praha deštěm omytá, Kapesní průvodce Prahou aj.) a umělecké kalendáře.
V roce 1994 podnítil Jan Řezáč v nakladatelství vznik edice Momentky. Těžiště zájmu fotografa a nakladatele Jiřího Šourka je v zachycení města, jeho nálad a podmanivosti stejně tak, jako v přiblížení krásy jeho architektury zpodobňované v ročních proměnách.
Kromě výtvarné fotografie se Jiří Šourek věnuje malbě a kolážím.

Zdroj: www.databazeknih.cz
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Film Fest
O myších, kočce a sýru
Kuliočko
Arnošt a Jawa
Pozdrav od Květy
Noční hlídka
Na výletě
Alžbětka
Pod duhou za duhou
Město koček
Mimoň, myši a motýli
Veselé bublinky
Games
Kočičí hra