Jaroslava Brázdová

Jaroslava Brázdová se narodila 5. března 1952 v Praze, kde rovněž vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu. Po studiích působila v barrandovském Kresleném filmu, odkud se následně přesunula do dílny zdobených kostýmů Národního divadla. Od roku 1987 učitelka výtvarného oboru při ZUŠ Praha-Košíře.
V posledních šesti letech se věnuje volné keramické tvorbě. Jaroslava Brázdová a hlína: byla tu odpradávna, už Bůh v Bibli uhnětl člověka z hlíny a vdechl mu život, pravěký hrnčíř ozdobil první nádoby a vytvaroval ženské tělo. Není tedy divu, že v současné době patří právě keramika k oblíbené sběratelské aktivitě.
Tvůrců mnoho, ale jen někteří pochopili, že hlína je „živá“ hmota, kterou zase jen „živé“ ruce mohou změnit v krásné předměty, plastiky, nevšední objekty. Tvorba Jaroslavy Brázdové je převážně figurální, zaměřená na výraz, dialogy a protiklady. Převládá humor a hry jako nedílná součást života. Keramická tvorba ovlivněná hračkou, loutkou a mezilidskými vztahy. Vyznačuje se střídmou barevností, doplněnou o výrazný barevný akcent.
Umělecká tvorba Brázdové se dočkala několika domácích výstav uskutečněných po celé České republice.

Zdroj: www.dioart.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
V dešti
Veselá noc
Rodina
Tajemství
Pouto
Dialog
Nekonečná lehkost bytí
ENE - BENE
Otoč Toč ó Točíme - E
Relax
FILMFEST
Kuk
Z očí do očí
Láska
Usmívej se
Anděl strážný
Trefa
Spirála
Dívej se a usmívej se!!!
Kolo štěstí
Spolu