Jaroslav Štědra

Jaroslav Štědra se narodil 4. 1. 1945 v Teplýšovicích. Studoval na SOŠV v Praze. V minulosti působil jako pedagog na SUPŠ v Praze na Žižkově. Je členem JUV a uměleckého sdružení Kompresionistů. Malířské dílo, malba v kontextu filosoficko-estetickém dnes mizí pod tlaky pseudospekulací, sofistik mediálně komerčních a preferování kýče s titulem moderního objevného umění, postrádající charakter uměleckého díla.
Jaroslav Štědra je právě tím umělcem, který těmto tlakům nepodléhá a naopak tyto kvality estetiko-filosofické má. Sděluje je ve svém díle. Má sílu výpovědi všech smyslů.
Malba pedantsky nádherně jemně traktovaná v nekonečných nuancích vytváří svět nadskutečna ověřeného skutečnem. V maximálně sledovaném a pod kontrolou spiritu a vnitřních nálad a cítění ve všech aspektech disciplinované. Barva, plocha podřízená svébytné komposici a plánu nám sděluje a vypráví s nadskutečným citem o vidění světa v transcendentní poloze jejího smyslu. Štědra nepotřebuje dlouhého vysvětlování nesrozumitelných komplikovaných komentářů, co umělec říká, míní. Mluví za něho jeho obrazy.

Zdroj: www.jaroslavstedra.cz
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Obilné pole
Podzimní slunce