Jarmila Přibylová

Mgr.Jarmila Přibylová vystudovala grafický obor na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti u prof. Nikla, dále výtvarnou výchovu pro základní a střední školy na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, a také absolvovala studia arteterapie na Katedře psychologie Pedagogické fakulty MU v Brně. Zabývá se malbou, grafikou a v poslední době také arteterapií. Výsledky arteterapeutické praxe představila na mezinárodních konferencích v Bordeaux (2012), Římě (2013) a Seville (2014).
Působí na Základní umělecké škole ve Zlíně. Jejími uměleckými zájmy jsou především malba a grafika. Zlínská výtvarnice vytvořila desítky ex libris pro naše i zahraniční sběratele a vystavuje doma i v zahraničí. Grafické listy tvoří technikami leptu, akvatinty a mezzotinty.
Námětem jejích snových poetických obrazů a grafik je žena, hudba a zahrada. Zahrada jako místo k rozjímání a odpočinku. Obrazy jsou lyricky ženské, plné poezie se snovými imaginativními krajinami. Vyjadřují souznění člověka s mnohotvárnou přírodou.
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Krajina dobrých snů
Procházka růžovou zahradou
Na růžích ustláno
Náměsíčnice
Mandala
Píseň pro kočku
Červená a černá
Sen v útulku
Krasohled kocoura Eduarda
Osvícení
Zlatoušek
Nový den