Ivana Barazi

Promovala v roce 1965 na nynější Masarykově univerzitě, bývalé J. E. Purkyně, ve výtvarném oboru. V roce 1969 se provdala do Orientu. Teprve po revoluci 1989 se jí naskytla možnost plné výtvarné tvorby ve své vlasti.
V současné době patří tato malířka již mezi přední brněnské výtvarníky s velmi osobitým projevem, v němž lze možno vystopovat vliv Orientu. Její olejomalby jsou nekonvenční a kosmopolitní. Nenajdeme v nich žádné prvky dlouhodobého ideového oklešťování ducha, jsou svobodomyslné a upoutávají otevřeností a čistotou. Pracuje se symboly a to nejen tvarovými ale hlavně barevnými, její díla jsou často epická a emotivní současně. I. Barazi není surrealistkou v pravém slova smyslu a ve své tvorbě je víceméně osamělým poutníkem. S barvou nakládá sebejistě, odvážně a bez předsudků.
Obrazy I. Barazi oslavují krásu lidské bytosti, fyzickou krásu ženy, imaginaci ženskosti až pantheismu. Používá květinového mysticismu, často se vrací až k secesi. V žádném z obrazů I. Barazi se nenachází negativní prvek. Jsou nabité nevýslovnou energií, radosti ze života, rozmarem, hravostí a zábavností. Vypadají vždy jako bezstarostný svátek. Často pracuje s detailem, v dnešní době tolik opomíjeným a vyhoštěným. Imaginace obrazů malířky vás vtáhne do svého světa natolik, že si začnete klást otázky, na které není žádné odpovědi, ale neklást si je znamená pomalu odumírat.

Zdroj: www.openpraguegallery.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Koketka
Klapka s klapkou
Flóra
Ester
Annabel