Iva Hüttnerová

Narozena 17. 12. 1948 v Praze. Vystudovala DAMU - obor herectví u prof. O. Sklenčky. Malovat začala v prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla r. 1974 i první výstavu. Hrála v Divadle Na Okraji, Pod Palmovkou, Divadle Josefa Dvořáka, Na Fidlovačce. Navrhovala kostýmy, jevištní dekorace a plakáty pro různá divadla a televizní pořady. Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku.
Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích např. v Japonsku, Francii a Švédsku. Vydala 5 autorských knih - Obrázky z lásky, Domácí Štěstí, Jak Upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a monografii Iva Hüttnerová. Ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře.
Šest let moderovala a autorsky vytvářela pořad Domácí Štěstí v České televizi a několik roků pořad Barvy života speciál.
V posledních letech hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě v TV Nova.
Má ráda "staré dobré časy" a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti, zejména textilií. Její největší zálibou je ale zahrada.

Zdroj: www.ivahuttnerova.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Klaun
Adam a Eva
Biograf
Biograf
Hugo a jeho pán
Koupání
Cyklisti
Hostinec
Golf
Tabáční trafika
Kolonial
V posteli s kocourem
Nocturno
Filmaři na vinici
Babka kořenářka
Slečna s kocourem
Procházka se psem
Na kanoi
Houslista
Klauni
Lyžaři