Hana Münsterová

Hana Münsterová Narozena 17. 11. 1955. Pochází z Prostějova. Absolventka Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně. Po ukončení studia vyučovala na LŠU v Uničově, později pracovala jako propagační výtvarnice, nyní se malbě věnuje na plný úvazek.
Zabývala se akvarelem a lavírovanými kresbami. V současné době pracuje hlavně olejovými barvami, které jí poskytují více možností ve vyjadřování. Jejím námětem byly a jsou ilustrační motivy ze života zvířat. Psi, kočky, želvy, plazi a jiná “havěť “ zvířecí a její harmonické soužití tvoří cykly příběhů o lásce, porozumění a harmonii. Velmi citlivý vztah, který má ke zvířátkům předává divákovi, který vřele přijímá její umění a dokáže zprostředkovaně vnímat jejich krásu i jejich duši. S jejími obrazy se lze setkat v mnoha galeriích a sbírkách.
V současné době maluje olejovými barvami, které jak sama říká, jí poskytují více realizačních a vyjadřovacích možností. Svět zvířátek, želvy, psi, kočky, krokodýli, sloni se potkávají v obrazech malířky v pohodové symbióze, která se přenáší i na nás diváky.

Zdroj: www.galeriepodradnici.cz
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Sam
Barevný svět
A karta se obrátila
Nebezpečné známosti
Poslední myška z Písařova
Kočky Bohumila Hrabala
Dárek od Adélky