Břetislav Bellini

Břetislav Bellini (vl. jménem Břetislav Slouka) se narodil 28. 12. 1961 ve Zlíně v rodině právníka. Vystudoval SVŠT stavební fakultu v Bratislavě. Architektura a technické vzdělání ho dovedly k preciznímu zvládnutí a pochopení prostoru.
Jako malý kluk pozoroval stromy, ptáky a krajinu Kudlovských pasek v různých ročních obdobích a denních fázích. Tvořil ze šedé hlíny, tesal a vypaloval obrázky do dřeva. Později ho otec seznamoval s vážnou hudbou a malířskou technikou jeho oblíbených impresionistů.
Tisíce hodin při rozbřesku a západu slunce, v přírodě u vody a tři roky studia kresby u akademických malířů Svatopluka Slovenčíka a Ivo Sedláčka, ředitele výtvarné školy, vyhranily jeho vidění předmětů jako součást přírody, jako živé hmoty, neustále měnící svoji podobu.
V roce 2001 při návštěvě italských Benátek se seznámil s jedním soudobým benátským malířem. Jeden z jeho obrazů byl vystaven v galerii na náměstí Sv. Marka (San Marco). Objevil druhý svět, domy vyrůstající z vody, zrcadla oken. Od svého benátského malíře zde dostal své nové umělecké příjmení Bellini, podle jeho průzračné malby tak podobné benátským malířům (Bellini, Gentile a Giovanni).
Dalším významným životním setkáním bylo seznámení a nyní dlouholeté přátelství se vzácným člověkem, doktorem Dr. Jia Danyang, který je zástupcem čínské akademie lékařských věd v Evropě a je prapravnukem osobního lékaře čínského císaře.

Zdroj: www.bretislavbellini.cz
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Dětské moře snů
Zlaté moře snů
Barevný svět
Zlatý letní sen
Pohádkové moře Lánka a Roubka
Zlatý obraz - odraz
Dobrý vodníček Brčálníček z povodí řeky Moravy
Zlátnoucí pláž a opuštěná...
Chvilka u poslední jamky
Naše krásná modrá planeta lásky
Poselství lásky celému světu