Antonín Vojtek

Antonín Vojtek je malíř a grafik. Narozen 10. ledna 1934 v Horních Bojanovicích. Žije a pracuje v Břeclavi. Je absolventem Masarykovy univerzity Brno.
Bývá nazýván “Malířem jižní Moravy”. Na jižní Moravě se narodil, na jižní Moravě žije. Jižní Moravu miluje a celý život ji ztvárňuje svým osobitým způsobem. Antonín Vojtek se zajímal o výtvarnou tvorbu od mládí. Kreslil a maloval v okolí své rodné obce Horní Bojanovice na břeclavském okrese. Svou výstavní činnost zahájil v této obci v roce 1965. Od té doby do současné doby vystavil svá díla na 212 místech, a to samostatně. V České republice to bylo například v Praze, Brně, Mar. Lázních, Františkových Lázních, Hustopečích u Brna, Břeclavi, Lednici na Moravě, Mikulově, Dačicích, Třebíči, Adamově, Kyjově, Znojmě, Zlíně, Podivíně, Kroměříži, Jihlavě, Olomouci, Tišnově, Slavkově u Brna, Hodoníně, v Hluboké nad Vltavou, Karlově Studánce, Karlových Varech a dalších desítkách míst.
V zahraničí: v Německu, Rakousku, Skotsku, Itálii, Řecku, USA, Chorvatsku. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v téměř padesáti zemích světa.

Zdroj: www.vojtek-av.com
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Krajina bílých ptáků
Vzpomínka...
U Lednických rybníků
Pálava - jaro 2011
Jihomoravské večery
Léto pod Pálavou
Nocturno 2015
Ledňáček na Dyji
Květiny pro tebe
Tajůplný lužní les
Zjevení u řeky
Ledňáček
Pohádková jižní Morava
Modré sny pod Pálavou
Vzpomínka na Mariánské jezírko