Alena Ciková

Je malířkou, ale také básnířkou a návrhářkou. Její obrazy s posledních let hýřící barevností, hravostí a energií se staly v roce 2013 inspirací pro založení značky AC.ARTfashion. Pod touto značkou překročily obrazy svůj rám a staly se součástí modelů a módních doplňků. Zdobí mola přehlídek jak v ČR, tak i v zahraničí. Následně pak našly místo i v bytovém designu. Motivy a jména obrazů najdeme na roletách, sedacích kostkách, osuškách, povlečení atd.
Kolem roku 2000 začaly vznikat obrazy se sakrální tematikou, ale i obrazy procítěné, směřující myšlenkou k samé podstatě bytí. Toto období nazývá SAKRÁLNÍ ČAS. Většina obrazů, namalovaných v tomto období jsou oleje - Anděl, Andělská křídla…, ale také kombinovaná technika - Cesta za světlem. V letech 2010 – 2011 vytváří autorka kombinovanou technikou návrhy čtrnácti zastavení KŘÍŽOVÉ CESTY. Ke ztvárnění použila originální formu barevnosti a symbol silné duše Marie nacházející se v symbolice každého zastavení. Následně byly tyto návrhy čtrnácti zastavení doplněny texty PhDr. Hany Pokorné a staly se součástí obrazů. V roce 2014 byla tato Křížová cesta umístěna a vysvěcena v pastoračním centru v kostele Sv. rodiny Bratislava – Petržálka. V roce 2018 vytváří soubor 14 olejomaleb zastavení KŘÍŽOVÉ CESTY do nové kaple Panny Marie Karmelské v Sázavě u Žďáru nad Sázavou, která je 16. 9. 2018 i s obrazy slavnostně vysvěcena.
Barevné období nazvané V ZAJETÍ BAREV ( 2012 – současnost) nejlépe symbolizuje motto: „Naslouchat barvám je jako přátelit se s anděly a rozhovory s oběma jsou barevná křídla naplnění.“ V zajetí barev dále rozděluje do dvou kapitol, kdy v jedné je motiv skryt pod směsicí čar a barev a v druhé je podstatou obrazu jak motiv, tak barvy. Autorka zde používá více akryl a pohrává si s jásavými až reflexními barvami. Oblíbená je také zlatá, která se objevuje téměř na každém obrazu. V roce 2018 tato barevnost oslovila galerii v Barceloně a následně začíná spolupráce. V září vystavuje své obrazy na mezinárodním salónu ARTBAHO.
Od roku 2002 ztvárňuje jako jedna cca 120 výtvarníků filmovou klapku pro Zlín Film Festival.

www.cikova-art.cz
fcb.:AC.ARTfashion
Zobrazit více

Všechny autorčiny klapky
Víno je film, co piješ
Keltský les
Cesta za světlem
Tanec andělů
Láska letí vesmírem
Rozhovory v nekonečnu
Myšlenka
Naslouchejte andělům
Láska zakletá v mušli
Maruščino tajemství v mušli
Kašlu na školku, jdu do kina
Dvě v jedné
Letní láska
Sluneční erupce lásky
Zlaté tajemství
Anděl strážný
Anděl strážný 2
Andělé ve vlasech
VENEZIA Giacomo e Carnevale
Anděl pro zemi
Anděl pro Tebe
Naděje
S andělem v srdci na vlnách hudby