Adolf Dudek

Je český ilustrátor dětských knížek. Prodalo se přes tři miliony knih s jeho ilustracemi.
Kreslení se věnuje od útlého dětství, a jak sám říká, v podstatě se dětstvím prokreslil. Aby měl lepší šanci uplatnit se v budoucnu na pracovním trhu, začal studovat potravinářskou průmyslovou školu v Pardubicích, k tomuto oboru ale neměl vztah. Poté studoval Lidovou konzervatoř v Ostravě.
Po revoluci v roce 1989 se začal naplno věnovat kreslení. V Ostravě si našel nakladatele a v roce 1992 vyšla jeho první kniha s názvem Veselá zvířátka. Následovaly další knihy jako například O koblížkovi (1992), Abeceda (1993) nebo Vařila myšička kašičku (1996). Mezi jeho nejnovější knihy patří Cestovatelské pohádky (2016) nebo Špalíček pohádek a říkadel (2017). Celkově ilustroval přibližně 130 knih.
Kromě ilustrování také uskutečnil 4 500 vystoupení pro děti i dospělé jako například Hrajeme si na malíře, Pohádkové kreslení, Malujeme Vánoce nebo Vystoupení ke dni matek. Jejich cílem je zábavnou formou naučit kreslit.
Ilustruje ve spolupráci s ostravským nakladatelstvím BOOKMEDIA a věnuje se také ilustracím obalů CD, omalovánkám, pohlednicím nebo malbám na stěnu. Jeho dalšími zálibami je horské kolo, příroda, hudba, film nebo cestování. Inspiraci hledá například v oblasti Beskyd. Žije ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Zdroje: www.adolfdudek.cz
https://cs.wikipedia.org
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky
Bylo nebylo poprvé
Bylo Nebylo Podruhé
Bylo Nebylo Potřetí
Bylo Nebylo počTvrté
Bylo nebylo popáté
Bylo nebylo pošesté
Bylo, nebylo posedmé
Bylo Nebylo PO8MÉ
Bylo Nebylo PO9TÉ
Bylo, nebylo PODESÁTÉ
Bylo nebylo po 11.-té
Bylo nebylo po 12.-té
Bylo nebylo po 13.-té
Bylo nebylo po 14.
Bylo nebylo po 15.
Bylo nebylo po 16.
Bylo nebylo po 17.
Bylo nebylo po 18.