Podpořené projekty

Od roku 1998 bylo podpořeno více než 350 audiovizuálních a vizuálních projektů částkou přesahující 30 milionů korun. Mnohé projekty byly nominovány na prestižní filmové ceny a úspěšně se účastní českých i zahraničních filmových soutěží.

1998

Balet / Michal Uhrin
Čekárna / Radka Poncová
Defector / Václav Kadrnka
Chlapec a list / Silvie Šerá
Lapsus / Renata Jaukerová
Náhodná známost / Tomáš Vaněk
Pacienti a jejich sestry / Jiří Kotrla
Sedm smrtelných / Cyril Podolský, Martin Skolek
Sousedé / Boris Urbančík
Záhada osmého způsobu / Vít Halaška, Minas Tanaris
Zmatený lyžař / Jakub Hrubý

1999

3 STORY / Martin Jonáš
Čistá rasa / Bohdan Karásek
Jáma / Jakub Řehák
Početí mého mladšího bratra / Pavel Husička
Pouť / Veronika Bakošová
Prachsi / Cyril Podolský
Svoboda / Radan Vašulín
Šťastní osli / Kristýna Škopková
Tanec lásky / Martina Kamenská
Tenkrát na Kudlowě / Miloš Kočí
Záře / Petra Melíšková
Žaby / Lenka Mohelníková

2000

Animovaný film v poušti / Blanka Faitová, Lucie Strnadelová
Česká Cola / Pavla Palaščáková
Mistr světa / Jana Jurníčková
Moloch / Aleš Pavlík, Michal Kudláček
Nenahýbejte se z oken / Petr Stodůlka
Odboj v Hyžďákově / Aleš Novák, Jan Cechl
Rekord / Richard Malatínský
Sběratelka / Světlana Páčová
Ženy časem / Hana Valentová

2001

"LOVe" / Jana Šubrtová
František / Kateřina Hřebíčková
Glosa / Markéta Plachá
Návraty / Júlia Mikolášíková
Věci v podchodu / Jan Bubela

2002

2001 12:01 / Jindřich Plotica
Číslo 5 / Petr Kopecký
Den / Jan Peml
Den v důchodu / Jindra Veselská
Charlex / Lukáš Záhoř
Lednička / Jiří Diviš
LOFI / Věra Foltýnová
Metamorfózy / Ikutaro Morita
Milujeme své nakladatele / Tomáš Kouba
Mužik na vyvýšeném kůlu / Zuzana Němcová
My proti nám / Diana Kiššová
No limits / Ondřej Šejnoha
Palm Beach / Jana Pujínová
Puzzle / Lucie Zemanová
Rozloučení / Jana Kalousová
Solo Mutant / Markéta Plachá
Vánoce v hajzlu / Jindřich Plotica
Znělka VOŠFZ / Lukáš Záhoř

2003

Brak - film o filmu / Petr Kopecký
Hip Hop / Miroslav Bláha
Srdci neporučíš / Diana Kiššová
Stretnutie s J. Jakubiskom / Diana Kiššová
TV& Chipsy / Vojtěch Mikulenka
Zakarpatská oblast, Rachovský rajon / Tomáš Hodan
Znělky MFFDM 2003 - Indiáni / Michal Synek
Znělky MFFDM 2003 - Kino / Pavla Dudová, Bára Žižková
Znělky MFFDM 2003 - Vláček / Klára Hájková

2004

Co pohádky zatajily / Radek Pluhař
Dotěrové / Dan Černý
Electro Schock / Michal Kubíček
Křováci / Zuzana Petráková
Modlitba pro partu / Kristýna Šrolová
Moucha / Renata Stránská
poHádkách / Kristýna Šrolová
Príliš dlhá hra / Matúš Mišák
Seven Ways To Heaven / Shakir Hafoudh
Sign N Spell / Lukáš Uchytil
Smrt hledí daleko / Lukáš Plachý
Stopaře neberu / Shakir Hafoudh
Stračin most / Kim Jin-Yeun
Studený nohy / Lukáš Uchytil
Vrána / Filip Markes
Znělka Zlínský pes 2004 / Shakir Hafoudh

2005

5 nesmyslů / Lucie Košutová
Abra Aqua Uro Epe / Ondřej Gášek
Angelus Domini / Martin Rýznar
Dita Pepe / Kateřina Czerná
Dobrý pocit / Jindřich Fila
Dr. Psycho / Michal Kubíček
Fotbal, fotbal / Anna Halamová
Gratulace / Adéla Šimová
Kathy&Bethy / Anita Somrová
Kedy začíná život / Nataša Čtveráková
Kolovrátek / Tomáš Javora
Kuvičkov les / Richard Galáš
Maksym / Radek Pluhař
Militarista / Karel Seidl
MOS-5 "Na trati" / Kateřina Czerná
Od nedele do soboty / Radovan Marček
Osvícen početím / Vojta Pech
Štětec / Alexandr Müller
Znělka Česká centra / Alexandr Müller
Znělka Filmová škola Zlín / Lucie Košutová
Znělka Zlínský pes 2005 / Jakub Valenta

2006

Adam a Eva / Klára Hájková
Around Me / Veronika Kouřilová
Leon / Michal Opitz
Mluvící dobytek / Tomáš Studený
Peklo / Libor Drobný
Projection / Vít Kratochvíle
Smrt úředníka / Jakub Valenta
Tokio Brothers / Naoko Jonori
Znělka Zlínský pes 2006 / Vojtěch Dudek

2007

Ája / Kristýna Mlynaříková
Anděl / Jan Bobáň
Aquarium / Denizcan Yüzgül
Babucha / Leona Hlaváčová
Hrozný sen knihovnice / Dana Karská
Chvění / Tomáš Hájek
In Vivo / Tomáš Holub
Jiro a Miu / Jun Nito
Kachna / Tereza Kučerová
Labyrint / Zuzana Schebestová
Obraz v popelu / Jana Julinková
Přání / Pavla Dudová
Příliš hlučná samota / Renata Pupíková
Restare / Lukáš Ježek
Sama v sobě / Petra Švábková
Satori / Martin Adam
V plamenech / Michal Synek
Voskresenije / Dzmitry Kruhlov
Zlínská polévka / Akile Nazil Kaya

2008

Adžarvebes / Hana Popovská
Alzheimerův labyrint / Tomáš Polenský
Déšť / Šárka Cibulcová
Drbny / Magda Dubová
Duhové sklíčko / Šárka Stojanová
Epidemie / Orlin Stanchev
Homework / Mitja Manček
Janko...dobré kůzle nebečí / Eva Předínská
Piknik / Irena Gatej
Poslední čarodějka / Barbora Urbánková
Přežít svou hru / Veronika Göttlichová
Repete / Aleš Jána
Ruce / Adéla Šimová
Vlkodlak / Martin Fábry
Záhuba - sensuální koncept / Petr Janák
Zpátky do Afriky / Jan Kulka
Zvláštní / Vojta Pech

2009

Birdie / Viktor Ureš
Cenotes / Jana Beranová
Dá sa aj tak / Radovan Marček
Dobyvatel / Tomáš Bezděčka
Hodinár, je čas na dúhu / Andrej Štofančík
Hranice / Jakub Říkovský
Identita / L. Hrubošová, T. Naništová, L. Langerová
Janko a Marienka / Lucia Pazderková
Jedna babka povídala / Ladislav Rejkuba
Král Mor / P. Šenkýř, V. Šafránková, J. Vinš
Království příborů / Eva Skurská
Krysa a píšťala / Lucie Zeminová
Kuřátko v obilí / Lucie Zetková
Kuře / Bronislav Vavřinka
Love / Mária Gelingerová
Mrtvé umění / Aneta Jonešová
MUDr. / Ondřej Moučka
Nákup / Pavla Votavová
Nokturno / Marek Berger
Operní pěvec / Veronika Pisarčíková
Priestor variánt / Ĺubica Sopková
Stěna vzpomínek / Verica Kordič
Thank you / Kamila Burianová
Vesmírné trable / Lucie Košutová, Libor Drobný
Všechno nejlepší / Michal Kopp
Výkřik / Ivanna Drach
Za rohom / Lenka Kočiašvili
Zahrada / Tereza Mašláňová
Zkouška sirén / Tomáš Klein
Žena / Ondřej Fleislebr
Život nebo smrt / Mitja Manček

2010

11 let balanc / Martina Floriánová
Apokryfy / Natálie Raková
Bon Voyage / Petra Štichová
Damfer / Petr Chudárek
Dingo / Alena Smrtníková, Bibiana Bédiová
Domino / Žofie Zajíčková
Eugene / Adam Ligocki
Happy End / Jan Saska
Karanténa / Zdenka Převrátilová
Kniha / Bibiana Némethová
Lovec / Tibor Járosi
Most / Marek Pokorný
Ona / Kristýna Šuláková
Pandora´s Machine / Tomáš Kozlík
Řeka života / Lucie Harapátová
Sluneční děti / Šárka Stojanová
Snílci / Petra Bučková, Magdaléna Gurská
Trať / Monika Doležalová
Věnováno tmě / Soňa Jelínková

2011

Absidia / Michal Kotora
Accros the states / Jan Pohanka
Bude / Michal Matulík
Cizinic / Petra Heleninová, Sandra Hrachová
Clean / Josef Malík
Cookies / Linerová, Urbancová
Eduard / Iveta Stehlíková
Isabel / Kristýna Fialková
Měsíc / Ivana Rovenská
Mistři / Lukáš Škoda
Nicotin / Měchura, Netušil
Nová šance / Dominika Mžyková
Rullez / Magdaléna Gurská, Jakub Rumler
T. T. / Ivana Libiaková
The Eyerliners / Martin Komárek
Výhled / Milan Ondruch
Záměna manželek / Soňa Popová
Zrkadlo / Simona Krejčiová

2012

8x8 / Martina Žižková
Falling / Júlia Gajdošová
Funzo / Lucie Surovcová
Led a plamen / Kateřina Brodíková
Odvážný mladý muž na létající hrazdě / Vladimír Daťka
Paměť varuje: Vzpomínky zabíjí / Andrea Volná
Primavera / Kateřina Hejdová
Skřítci / Anna Vančurová
Trainman / Pavla Novotná
Tři oříšky pro zábavu / Jakub Palmovský
V horách... nikdy nevieš / Petra Albertyová
Zdravé zlo / Pavel Jindra

2015

Adalbert / Eliška Chytková
Air / Marek Šidlovský
Až po uši v mechu / Barbora Valecká, Filip Pošivač
Batalives / Lukáš Gargulák, Petr Babinec, Karolína Garguláková
Každou vteřinu / Amálie Kovářová
Krátký film s neslyšícími teenagery / Zuzana Dubová
Largo, lásko / Adam Karásek
Loučení / Ilja Gurianov
Na dosah / Pavel Orság
NaFilM (Národní filmové muzeum): Výstava na film! / Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová, Jakub Jiřiště
Rybáři / Bára Anna Stejskalová
Skříňostroj doktora Steina / Gabriela Plačková
Třešňový strom / Eva Dvořáková
Věci co mě se*ou / Iva Škrbelová

2016

Bo Hai / Dužan Duong
Den / Filip Blažek, Mikuláš Suchý
Epizoda 11 / Viktor Svoboda
Falmar / Bartłomiej "BART" Klimsza
Fleur / Oliver Beaujard
Malá / Diana Cam Van Nguuyen
NaFilM (Národní filmové muzeum) / Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová, Jakub Jiřiště
Ozvěna / Martin Jašek
Přesvědčení / Zuzana Horáková
Slizský případ / Petr Babinec

2017

Andělská / Štěpánka Součková
City_city / Karolína Pojarová
Cornelia / Radim Svoboda
Ema a já / Patrik Rácz, Gabriela Nedjalková
Hautu / Bartłomiej "BART" Klimsza
Jakože hustě / Jan Bártek, Karolina Zalabáková
Kiruna / Greta Stocklassa
Mezi spánkem a bděním / Magdalena Kvasničková
Na konci světa / Martin Kukal
Napoleon / Rudolf Šnajder
Nejmilovanější / Martin Jůza
Potichu / Tereza Střihavková
Putovní exponáty na film! / Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová, Jakub Jiřiště
Rekonstrukce / Eliška Kováříková
Robine? / Oliver Beaujard
Skříňostroj doktora Steina / Gabriela Plačková
Somniatus apparatus / Matouš Svěrák
Stěhováci / Martin Smatana
Sto dvacet osm tisíc / Ondřej Erban
Štvanice / Michaela Režová
V protisměru / Sasha Stelchenko
Velmi blízko / Eliška Habartová, Lee Oz

2018

Čerešně / Katarína Gramatová
D2 - Vlakem na konec světa / Petr Babinec
Francek / Natálie Císařovská
HAUTU / Bartłomiej "BART" Klimsza
Inverze / Lucia Kájanková
Jsem hasič / Marek Novoměstský
Ke hvězdám / Tomáš Stehlík
Lístek / Aliona Baranova
Malá odysea / Jakub Kouřil
Mezery / Nora Štrbová
MK 10,9 / Valeria Recmanová
NaFilm / Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová, Jakub Jiřiště
Pan Balloo / Jan Daniel
Paterny / Jan Kulka
Pochod / Michal Blaško
Pouštět draka / Martin Smatana
Příběh hrůzostrašné Eliz / Adam Struhala
Příliš žhavá noc / Martin Kuba, Filip Rejč
Rudé boty / Anna Paděrová
Sára / Ruy Okamura
Spolu sami / Diana Cam Van Nguuyen
Svatební dar / Eva Dvořáková