Adolf Dudek

Je český ilustrátor dětských knížek. Prodalo se přes tři miliony knih s jeho ilustracemi.
Kreslení se věnuje od útlého dětství, a jak sám říká, v podstatě se dětstvím prokreslil. Aby měl lepší šanci uplatnit se v budoucnu na pracovním trhu, začal studovat potravinářskou průmyslovou školu v Pardubicích, k tomuto oboru ale neměl vztah. Poté studoval Lidovou konzervatoř v Ostravě.
Po revoluci v roce 1989 se začal naplno věnovat kreslení. V Ostravě si našel nakladatele a v roce 1992 vyšla jeho první kniha s názvem Veselá zvířátka. Následovaly další knihy jako například O koblížkovi (1992), Abeceda (1993) nebo Vařila myšička kašičku (1996). Mezi jeho nejnovější knihy patří Cestovatelské pohádky (2016) nebo Špalíček pohádek a říkadel (2017). Celkově ilustroval přibližně 130 knih.
Kromě ilustrování také uskutečnil 4 500 vystoupení pro děti i dospělé jako například Hrajeme si na malíře, Pohádkové kreslení, Malujeme Vánoce nebo Vystoupení ke dni matek. Jejich cílem je zábavnou formou naučit kreslit.
Ilustruje ve spolupráci s ostravským nakladatelstvím BOOKMEDIA a věnuje se také ilustracím obalů CD, omalovánkám, pohlednicím nebo malbám na stěnu. Jeho dalšími zálibami je horské kolo, příroda, hudba, film nebo cestování. Inspiraci hledá například v oblasti Beskyd. Žije ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Zdroje: www.adolfdudek.cz
https://cs.wikipedia.org
Zobrazit více

Všechny autorovy klapky

Bylo nebylo po 13.-té